Oferta warsztatów edukacyjnych

29 stycznia 2017

"Przyroda"

 

Prowadzimy zajęcia o tematyce przyrodniczej. Wzbogacamy zajęcia we własne materiały edukacyjne, eksponaty i rekwizyty. Prowadzimy zajęcia w formie warsztatów. Bazujemy na własnych autorskich scenariuszach i wieloletnim doświadczeniu pracy z odbiorcami w rożnych grupach wiekowych (od przedszkola aż po osoby dorosłe). Formę zajęć oraz ich przebieg zawsze dostosowujemy indywidualnie do odbiorców, w ten sposób zajęcia są frajdą nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla uczestników. Realizujemy zajęcia w salach, ale także w terenie np. na ścieżkach przyrodniczych, w parkach, na obszarach "Natura 2000" i wielu innych miejscach. Przykładowe tematy zajęć:

"Noc należy do sowy"

"Chatka Puchatka – warsztaty tworzenia sztucznych schronień dla zwierząt: nietoperzy, ptaków, jeży, popielic, pszczół, trzmieli..."

"Krwiożercze nietoperze – czy aby na pewno?"

"O pszczole co w ulu nie mieszka"

"Jeż fajny zwierz"

"Jak walczyć z komarami naturalnymi sposobami?"

Dodajcie też swoje tematy :)

 

"Środowisko"

 

Prowadzimy zajęcia na temat zanieczyszczenia środowiska, walki z nim oraz sposobami na prowadzenie ekologicznego stylu życia. W postaci warsztatów przekazujemy informacje na temat przyczyn i skutków zmian w środowisku naturalnym, ich wpływu na życie wielu organizmów żywych w tym człowieka. Przykładowe tematy zajęć:

"Straszny i groźny smok – smog"

"O złotej rybce, która mieszkać w rzece już nie chciała"

"Zielona energia – założenia, fakty, korzyści"

"Każdy może żyć w sposób zrównoważony"

"Jak gospodarować tym co niepotrzebne – prosta zasada 3 U w praktyce"

"Coś z niczego – śmieci nie tylko odpadami"

"Zielony kalkulator – jak oszczędzić naprawdę duże pieniądze, wprowadzając kilka drobnych zmian w swoim domu"

"Poznajemy dzikie wysypiska"

Dopiszcie swoje :)

 

"Doświadczenia"

 

Prowadzimy zajęcia przybliżające świat chemii i fizyki. W sposób przystępny i twórczy przekazujemy podstawowe prawa rządzące światem przyrody. Prowadzimy zajęcia w formie "Sam wykonam – sam zapamiętam" – które bazują na pracy każdego z uczestników. Chemia czy fizyka przedstawiona w sposób praktyczny i atrakcyjny sama "wchodzi do głowy". Przykładowe tematy:

"W laboratorium dietetyka – ile kalorii kosztuje fit batonik"

"Jak powstaje burza?"

"Czy można samemu namalować tęczę?

"Kolorowa chemia"

"Chemiczne czary mary w kuchni"

"Magiczne substancje w sklepie spożywczym"

"Kuchnia molekularna"

Dopiszcie swoje :)

 

"Szkoła kreatywności"

 

Członkowie stowarzyszenia to także doświadczeni pedagodzy. Prowadzimy zajęcia rozwijające kreatywność wśród dzieci w różnym wieku, ale także młodzieży czy dorosłych. Zajęcia odbywają się w salach, na zewnątrz, w przestrzeni miejskiej, na trawniku obok szkoły, każde miejsce jest dobre! Nasi trzydukatowy są naprawdę kreatywni ;) Prowadzimy również zajęcia pomagające odkryć swój talent i zdolności oraz doradztwo w sprawie wyboru kierunku szkoły czy zawody wśród młodzieży. Proponowane tematy:

"Ekodesign – szkoła upcyklingu"

"Odkryj swój talent"

"Własne kreowanie rzeczywistości"

"Pomyśl zielony – o wykorzystaniu roślin w najbliższym otoczeniu"

"Podejdź do tego nieszablonowo"

"Problem – to nie problem"

"Warsztaty szycia dla dzieci i młodzieży"

"Z pamiętnika starej zielarki – jak przygotować samemu herbatki, przyprawy i kosmetyki korzystając z roślin rosnących w ogródku czy na łące."

 

Zdrowy styl życia

 

Stowarzyszenie Dziewięćsił zrzesza nie tylko przyrodników, biologów i edukatorów ekologicznych, ale także fizjoterapeutów, pedagogów i ludzi których pasją jest zdrowy styl życia. Prowadzimy także zajęcia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych propagujące zdrowe odżywianie oraz sprawność fizyczną. Przykładowe zajęcia:

"Jak odżywiać się zdrowo i z głową"

"Jabłuszko czy gruszka? Owoce i warzywa też mogą być smaczne. Warsztaty"

"Piramida żywienia w praktyce"

"Gimnastykuj się z głową"

"Każdy może być aktywny. Sport po 50tce"

"Nordic walking – jak chodzić by czuć się lepiej i zdrowiej"

 

Manufaktura naturalnych kosmetyków

 

Zajęcia polegające na wytwarzaniu własnych kosmetyków takich jak kremy, mydła, emulsje, sole do kąpieli, maceraty. Świetnie sprawdzają się nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale mogą być także twórczymi zajęciami integracyjnymi dla dorosłych. Forma warsztatów sprawia, że każdy uczestnik będzie mógł własnoręcznie wykonać kosmetyk i zabrać go do domu. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały, w tym zioła zbierane na naszych Beskidzkich łąkach.

Przykładowe tematy:

„ Stara mydlarnia”

„Warsztaty wytwarzania kremów”

„ Manufaktura przyjemności – emulsje i płyny do kąpieli”

„ Kosmetyki do pielęgnacji twarzy”

 

Naturalna kuchnia

 

Kuchnia nie musi być pełna ulepszaczy i konserwantów, wystarczy trochę odwagi i otwartości na to co świeże, naturalne, sezonowe. W byciu świadomym konsumentem ważne jest także to co jemy. Warto pamiętać by korzystać z produktów sezonowych i lokalnych. Prowadzimy warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży wprowadzające nowe smaki takie jak pokrzywa czy prażona mąka, które tak dobrze znały nasze babcie. Uczymy kiszenia produktów i robienia tradycyjnych powideł śliwkowych i jabłkowej marmolady. Przykładowe tematy:

„Zioła w kuchni”

„Tradycyjne smaki naszych Babć”

„Jedzenie prosto z łąki i lasu”

„Kiszenie produktów”

„Powidła i marmolady„

Skontaktuj się z nami

kontakt@dziewiecsil.org

tel. 69 39 570 99

Ta strona została stworzona za darmo w WebWave.
Ty też możesz stworzyć swoją darmową stronę www bez kodowania.